Інструкції базових дій в середовищі Moodle

3. Як підготувати зображення для використання на сторінках курсу

Як зазвичай, електронні зображення, які ви отримуєте за допомогою сучасних цифрових засобів (цифровий фотоапарат, сканер, смартфон тощо), мають великий розмір у пікселях (більший ніж розмір екрану дисплею у пікселях) і, відповідно, у мегабайтах. Завантаження таких зображень на сайт з одного боку перенавантажує файлову систему сайту (веб-серверу), а з іншого боку графічними засобами сайту можуть бути обрізані до непередбачуваного вигляду. У зв'язку з цим бажано перед завантаженням зображення на сайт його розмір оптимізувати для веб-публікації.

Якщо не передбачено умовами завантаження, цілком достатнім розміром зображення є зображення з шириною у 600 - 900 пікселів. Привести до такого розміру (чи меншого) можна за допомогою графічного редактора або переглядача цифрових зображень. Прикладом останнього типу програм є багато-платформна програма для перегляду графічних зображень XnView, яка підтримує понад 500 форматів графічних файлів.

На наступних рисунках показано поетапний процес створення зображення для профайлу (фото облікового запису) розміром 100 х 100 пікселів з зображення розміром 2816 х 2112 пікселів за допомогою XnView.

Вихідне зображення
Вихідне зображення

Виділення прямокутної частини зображення для фото
Обробка зображення

Результат обрізання виділеного фрагменту вихідного зображення
Обробка зображення 02

Приведення розміру отриманого зображення до необхідного значення
Зміна розміру зображення

Визначення розміру

Збереження отриманого зображення
Збереження файлу

Збереження файлу 02

Обрання назви і місця збереження

Під час збереження можна обрати той чи інший тип файлу. Для веб-публікації найбільш поширеними типами графічних зображень є .gif, .jpg, .png.